INFOLINIA Ciekły Azot
Sklep Spawalniczy
ul. Jabłoniecka 10, 34-600 Limanowa
Pon. - Pt. 7:00 - 16:00, Sob. 8:00 - 12:00

Krioterapia

Krioterapia a ciekły azot

Ciekły azot, czyli azot pierwiastkowy w stanie ciekłym posiada całe mnóstwo właściwości fizycznych, które mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach z zakresu przemysłu i nauki (medyczne zabiegi krioterapii).

Dystrybuowany przez nas ciekły azot medyczny 5.0 GOMI spełnia wszelkie wymagania dla wyrobów medycznych oraz posiada ważny certyfikat i pełny system zapewnienia jakości zgodnie z dyrektywą 93/42/EWG.

Ciekły azot medyczny może być wykorzystywany do wytwarzania cząstek elektronicznych jako gaz osłonowy w procesie spalania, przedmuchiwania, a w medycynie także w krioterapii, kriochirurgii oraz krioprezerwacji.

Ciekły azot jako podstawa w krioterapii – dla kogo przeznaczony jest zabieg krioterapii?

Czym tak właściwie jest krioterapia? Jest to zabieg leczenia zimnem w komorze kriogenicznej, który odbywa się w temperaturze od -110 do -160 °C. Zabieg ten trwa maksymalnie 3 minuty, a pomimo tak krótkiego czasu daje ona niesamowite korzyści zarówno fizyczne, jak i psychiczne dla chorego. Krioterapia jest stosowana także wobec osób zdrowych – sportowców czy osób aktywnych fizycznie. Polega ona na wykorzystaniu specyficznych własności obronnych ludzkiego organizmu. Intensywne ochładzanie powierzchni ciała za pomocą ciekłego azotu medycznego powoduje zainicjowanie procesu przebiegającego w następujący sposób:

  • w pierwszej fazie ochładzania organizm broni się przed dostępem zimna poprzez ograniczenie krążenia miejscowego, charakteryzującego się skurczem obwodowych naczyń krwionośnych i mięśni, a w rezultacie gwałtownym spowolnieniem metabolizmu obrębie ochładzanego rejonu ciała.
  • w drugiej fazie następuje proces odwrotny polegający na gwałtownym rozszerzeniu naczyń krwionośnych, warunkujących wzrost przepływu krwi przez chorobowo zmienione miejsce. Zwiększone krążenie sprzyja lepszemu dotlenieniu, oraz regeneracji komórek. Sprzyja to redukcji stanu zapalnego, zmniejsza obrzęki, likwiduje ból.

Krioterapia i korzyści zdrowotne

Krioterapia to jeden z podstawowych zabiegów fizykalnych, który stosowany jest w rehabilitacji do leczenia pacjentów. Polega on na wykorzystywaniu reakcji organizmu na niskie temperatury i tym samym wywołuje pozytywny efekt dla zdrowia. Krioterapia cieszy się największą popularnością w dziedzinach medycyny, m.in.: ortopedia, neurologia, reumatologia, dermatologia, traumatologia oraz medycyna sportowa. Zimno, które wykorzystywane jest do tego typu zabiegów, może być stosowane miejscowo na wybrany punkt ciała, ale także całościowo. Krioterapia całościowa daje efekt terapeutyczny na całe ciało w postaci działania przeciwbólowego, przeciwobrzękowego, przeciwzapalnego, immunologicznego, poprawy krążenia oraz odnowy biologicznej. Krioterapia miejscowa ma działanie również przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, ale także obniżające napięcie mięśni.

Dystrybutor ciekłego azotu z Małopolski

Jesteśmy wieloletnim sprzedawcą ciekłego azotu z Limanowej. Stacjonujemy na południu Polski, ale zapewniamy transport na terenie całego kraju. Dlatego, jeśli potrzebujesz dostawcy ciekłego azotu w Łodzi, Warszawie, Kielcach czy Lublinie, nasza firma Ci go zapewni. Blisko dwudziestoletnie doświadczenie w branży pozwala nam oferować wysokiej jakości obsługę Klienta oraz fachową poradę.

Zadzwoń do jednego z naszych dystrybutorów:
https://www.gomigazy.pl/ciekly-azot/dystrybucja/

Zobacz inne wpisy

Terminowe dostawy ciekłego azotu

Charakteryzujemy się krótkimi okresami realizacji zamówień. Od blisko 20 lat codziennie docieramy na czas w najbardziej odległe zakątki Polski by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nasze doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo i obsługę klienta.