INFOLINIA Ciekły Azot
Sklep Spawalniczy
ul. Jabłoniecka 10, 34-600 Limanowa
Pon. - Pt. 7:00 - 16:00, Sob. 8:00 - 12:00

Ciekły azot

Informacje, oferta, dystrybucja

Ciekły azot medyczny 5.0 GOMI

Ciekły azot medyczny 5.0 GOMI, spełnia wymagania zasadnicze dla wyrobów medycznych;
posiada Certyfikat i pełny system zapewnienia jakości zgodnie z dyrektywą 93/42/EWG.

Stosowanie ciekłego azotu medycznego zaleca Ustawa z dn. 15.04.2011 r. (Dz. U. z 2011 Nr.112 poz. 654) o działalności leczniczej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1638,1948,2260, z 2017 r. poz. 2110,2217).

Ciekły azot medyczny 5.0 GOMI może być wykorzystywany do wytwarzania komponentów elektronicznych/fotowoltaicznych, przedmuchiwania oraz jako gaz osłonowy w procesie spawania. Zastosowanie medyczne – Krioterapia, Kriochirurgia, Krioprezerwacja.

Skontaktuj się z dostawcą aby uzyskać więcej informacji na temat zastosowań.

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat ciekłego azotu

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że azot stanowi aż 78% atmosfery ziemskiej i jest on niezbędnym pierwiastkiem dla organizmów żywych. Azot w postaci ciekłej, a więc azot skroplony posiada wiele właściwości fizycznych, dzięki którym znajduje szerokie zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu oraz nauki. Ciekły azot to jeden z najpowszechniejszych środków o wysokiej wydajności chłodzenia.

Cechy wyróżniające ciekły azot

W otwartym naczyniu przy zachowaniu normalnych warunków czysty azot wrze w temperaturze −195,8 °C, natomiast zastyga przy −210,0 °C. Pierwszy raz w historii skroplenie azotu miało miejsce w Polsce w 1883 roku. Tego przełomowego odkrycia dokonali Zygmunt Wróblewski i Karol Olszewski – profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ciekły azot przechowywany jest w specjalnych naczyniach termostatycznych, tzw. Dewarach.

Do czego stosuje się ciekły azot?

Ciekły azot ma mnóstwo zastosowań w wielu dziedzinach życia. Przede wszystkim doskonale sprawdza się w medycynie. Stosuje się go w krioterapii, czyli metodzie leczenia, która polega na krótkotrwałym, ale bardzo intensywnym oziębianiu tkanek zmienionych chorobowo. Z ciekłego azotu korzystają także laboratoria kliniczne, które wykorzystują go do zamrażania żywych komórek. Co istotne, po odmrożeniu nie są one w żaden sposób uszkodzone i mogą w pełni sprawnie funkcjonować. Zakłady hodowlane zamrażają za pomocą ciekłego azotu najlepszej jakości nasienie, które w trakcie powiększania stada mogą wykorzystać. W tym przypadku warto podkreślić, że ciekły azot wpływa na intensywniejszy proces zamrażania. Jego szybkość sprawia, że woda zawarta w żywych tkankach zamarza bezpostaciowo (amorficznie), co oznacza, że nie dochodzi do utworzenia wewnątrz komórek sieci krystalicznej, a tym samym lód nie zwiększa swojej objętości w procesie zamarzania. Taki proces powoduje, że lód nie rozsadza komórek, a zamarznięta tkanka po odgrzaniu jest w pełni sprawna i funkcjonalna. Nie sposób nie wspomnieć także o zastosowaniu ciekłego azotu w przemyśle spożywczym i w gastronomii, a także w kuchni eksperymentalnej. Doskonale sprawdza się on m.in. do szybkiego zamrożenia danego produktu spożywczego bez zmiany smaku i zapachu. Jest świetnym rozwiązaniem również do szybkiego zamrażania masy lodowej.

GOMI – dystrybutor ciekłego azotu

Jako firma GOMI zajmujemy się sprzedażą ciekłego azotu medycznego 5.00 GOMI na terenie całej Polski, który spełnia wymagania zasadnicze dla wyrobów medycznych. Azot ten posiada Certyfikat oraz pełny system zapewniania jakości zgodnie z dyrektywą 93/42/EWG. Zadbaliśmy także o wyposażenie naszej firmy w zbiorniki na ciekły azot. Produkty te pasują m.in. do urządzeń przeznaczonych do krioterapii lub kriochirurgii. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem ciekłego azotu, zapraszamy do kontaktu!

Terminowe dostawy ciekłego azotu

Charakteryzujemy się krótkimi okresami realizacji zamówień. Od blisko 20 lat codziennie docieramy na czas w najbardziej odległe zakątki Polski by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nasze doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo i obsługę klienta.