INFOLINIA Ciekły Azot
Sklep Spawalniczy
ul. Jabłoniecka 10, 34-600 Limanowa
Pon. - Pt. 7:00 - 16:00, Sob. 8:00 - 12:00

Dwutlenek węgla CO2 – zastosowanie gazu

Dwutlenek węgla znajduje szerokie zastosowanie w kilku istotnych dziedzinach przemysłu, a więc w hutnictwie czy przemyśle chemicznym, a także chłodnictwie, ratownictwie oraz lecznictwie. CO2 ma także szczególne znaczenie przy zastosowaniu go w przemyśle spożywczym. Jest on używany przy produkcji napojów gazowanych oraz w browarnictwie. CO2 jest również zalecany do spawania stali niskowęglowych. 

Jakie inne zastosowanie ma dwutlenek węgla? Co warto wiedzieć o CO2?

Dwutlenek węgla w temperaturze pokojowej to bezprawny oraz niepalny gaz o kwaskowatym smaku, który jest rozpuszczalny w wodzie. Ponadto jest on cięższy od powietrza i gromadzi się w zagłębieniach. CO2 występuje w organizmie człowieka oraz jest w nim wytwarzany. Dwutlenek węgla odgrywa znaczącą rolę w utrzymaniu w organizmie równowagi kwasowo-zasadowej, a jego zbyt duże lub zbyt małe stężenie jest szkodliwe dla organizmu. Wypierając powietrze z pomieszczeń, może działać dusząco. Oprócz wymienionego wyżej zastosowania dwutlenku węgla warto wspomnieć o jeszcze kilku ważnych rolach CO2. Dwutlenek węgla w postaci suchego lodu jest wykorzystywany jako chłodziwo. Dodatkowo zawarty w powietrzu wywołuje twardnienie zaprawy wapiennej. Ponadto jest używany jako czynnik roboczy w gaśnicach śniegowych oraz instalacjach gaśniczych. 

Firma GOMI jako dystrybutor dwutlenku węgla na terenie powiatu limanowskiego 

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, która prężnie działa na terenie powiatu limanowskiego oraz całej Polski. W naszej ofercie skupiamy się w głównej mierze na dystrybucji ciekłego azotu. Zajmujemy się także sprzedażą gazów technicznych i materiałów spawalniczych lokalnie w powiecie limanowskim oraz w okolicznych miejscowościach. Blisko 20 lat doświadczenia w sprzedaży i transporcie gazów technicznych, w tym także dwutlenku węgla sprawiło, że nasze działania są bardzo profesjonalne, rzetelne oraz terminowe. W naszej ofercie znajdziesz CO2 w stanie ciekłym w butlach o wymiarach 40 l – 27 kg oraz 8 l – 5 kg. Jeśli szukasz profesjonalnego dystrybutora czy to ciekłego azotu, czy gazów technicznych, w tym dwutlenku węgla, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie przedstawimy Ci naszą ofertę. 

Zobacz inne wpisy

Terminowe dostawy ciekłego azotu

Charakteryzujemy się krótkimi okresami realizacji zamówień. Od blisko 20 lat codziennie docieramy na czas w najbardziej odległe zakątki Polski by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nasze doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo i obsługę klienta.