INFOLINIA Ciekły Azot
Sklep Spawalniczy
ul. Jabłoniecka 10, 34-600 Limanowa
Pon. - Pt. 7:00 - 16:00, Sob. 8:00 - 12:00

Acetylen – bezbarwny gaz – zastosowanie 

Nasze blisko dwudziestoletnie doświadczenie w dystrybucji gazów technicznych sprawia, że doskonale znamy się na rzeczy i służymy fachową poradą dla wszystkich zainteresowanych współpracą z nami. Dostarczamy m.in. takie gazy jak: hel balonowy, argon, tlen, azot, mieszanki spawalnicze, propan butan, soda stream, CO2 oraz acetylen. Każdy z tych gazów ma swoje zastosowanie, które często jest niezbędne do wykonania różnorodnych czynności. 

Acetylen – zastosowanie i właściwości 

Dystrybuowany przez nas acetylen to gaz bezbarwny, lżejszy od powietrza. Acetylen wykorzystywany jest w głównej mierze do spawania, obróbki oraz cięcia metalu palnikami acetylenowo-tlenowymi (np. złom, przemysł stoczniowy). To gaz palny, który w połączeniu z powietrzem w granicach 2,3% – 82% tworzy mieszaninę wybuchową. Jest zatem wysoce reaktywny, stosowany do spawania autogenicznego. Spalanie acetylenu z tlenem powoduje powstawanie gorącego płomienia, który ma unikalny charakter i pozwala na nadtopienie brzegów łączących części złącza. Ponadto acetylen służy do prostowania odkształceń konstrukcji stalowych w procesie pokrewnym, a mianowicie w prostowaniu płomieniowym. 

Gomi Gazy – oferta dystrybutora gazów technicznych w Limanowej i okolicy 

Jesteśmy doświadczonym dystrybutorem gazów technicznych, w tym acetylenu. W swojej ofercie posiadamy butle w rozmiarze 40 l mieszczące 6 kg/ 5 kg acetylenu. Zakup gazu możliwy jest w Limanowej, ale możemy również dostarczyć odpowiednią ilość pod wskazany adres na terenie całego powiatu limanowskiego

Co jeszcze znajdziesz w naszej ofercie?

Zakres naszej działalności oprócz sprzedaży gazów technicznych obejmuje również dystrybucję ciekłego azotu medycznego na obszarze całej Polski, a także sprzedaż materiałów spawalniczych oraz transport gazów w dowolne miejsce. Nasza oferta kierowana jest w głównej mierze w kierunku zakładów opieki zdrowotnej, szpitali, restauracji oraz wielu innych podmiotów i instytucji. Jeśli jesteś nią zainteresowany, zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego punktu w Limanowej na ul. Jabłonieckiej 10 i ustalenia szczegółów. Jesteśmy do Twojej dyspozycji także poprzez formularz kontaktowy, który umieszczony jest na naszej stronie internetowej, jak również poprzez wiadomość e-mail, SMS czy rozmowę telefoniczną.

Zobacz inne wpisy

Terminowe dostawy ciekłego azotu

Charakteryzujemy się krótkimi okresami realizacji zamówień. Od blisko 20 lat codziennie docieramy na czas w najbardziej odległe zakątki Polski by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nasze doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo i obsługę klienta.