INFOLINIA Ciekły Azot
Sklep Spawalniczy
ul. Jabłoniecka 10, 34-600 Limanowa
Pon. - Pt. 7:00 - 16:00, Sob. 8:00 - 12:00

Ciekły azot – kluczowy komponent w medycynie i lecznictwie

Gdy mówimy o postępach w medycynie i lecznictwie, myśli nasze często biegną ku nowoczesnym urządzeniom czy przełomowym lekom. Jednak równie ważnym, choć mniej oczywistym elementem, jest wykorzystanie substancji, jaką jest ciekły azot.

Ciekły azot – właściwości w kontekście medycznym

Ciekły azot, dzięki swojej zdolności do osiągania ekstremalnie niskich temperatur, rzędu -195,8°C, jest nieocenionym narzędziem w wielu procedurach medycznych. Jego zdolność do gwałtownego wychładzania oraz specyficznych właściwości termodynamicznych sprawiają, że znalazł on zastosowanie w wielu gałęziach medycyny.

Ciekły azot w medycynie – zastosowanie

W medycynie ciekły azot jest niezastąpiony w procedurach krioterapii, służących do usuwania brodawek, zmian skórnych oraz innych niechcianych tkanek przez ich zamrożenie. W dermatologii, krioterapia jest często wybieraną metodą usuwania zmian skórnych, takich jak brodawki czy niektóre rodzaje znamion, ze względu na jej skuteczność i minimalne ryzyko powikłań.

Innym kluczowym zastosowaniem ciekłego azotu w medycynie jest przechowywanie komórek, tkanek, czy próbek biologicznych w bankach komórek. Ciekły azot umożliwia przechowywanie tkanek w bardzo niskich temperaturach, co znacząco wydłuża ich trwałość i zachowuje żywotność.

Jednak to nie jedyne zastosowanie ciekłego azotu w lecznictwie. W reprodukcji medycznej, azot jest niezbędny do kriokonserwacji zarodków i nasienia, dając pacjentom szansę na późniejsze skorzystanie z technik zapłodnienia in vitro.

Specjalizujemy się w gazach technicznych, jesteśmy świadomi nieskończonych możliwości, jakie daje ciekły azot w lecznictwie i medycynie. Jest to nie tylko wyjątkowy gaz, ale także narzędzie, które pomaga lekarzom i badaczom na całym świecie dokonywać postępów w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości.

A jeśli jesteś instytucją medyczną, szpitalem czy placówką badawczą, potrzebującą dostaw ciekłego azotu, polecam skorzystanie z usług firmy GOMI Gazy z Limanowej. Jej doświadczenie i profesjonalizm w dystrybucji gwarantują nie tylko jakość, ale także bezpieczeństwo. Zapraszam do kontaktu!

Zobacz inne wpisy

Terminowe dostawy ciekłego azotu

Charakteryzujemy się krótkimi okresami realizacji zamówień. Od blisko 20 lat codziennie docieramy na czas w najbardziej odległe zakątki Polski by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nasze doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo i obsługę klienta.