INFOLINIA Ciekły Azot
Sklep Spawalniczy
ul. Jabłoniecka 10, 34-600 Limanowa
Pon. - Pt. 7:00 - 16:00, Sob. 8:00 - 12:00

Gazy techniczne – dystrybucja na terenie powiatu limanowskiego

Gazy techniczne od lat cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zarówno czyste gazy, jak i mieszanki gazowe wykorzystuje się w różnorodnych procesach technologicznych, np. przy obróbce metali i spajaniu konstrukcji, czy w branży związanej z produkcją i przetwarzaniem żywności. Ich różne połączenia i kompozycje są wykorzystywane praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Gazy techniczne odgrywają zatem bardzo ważną rolę we współczesnym świecie.

Podstawowe informacje o gazach technicznych

Analizując gazy techniczne, można podzielić je na kilka kategorii, wśród których wyróżniają się gazy spożywcze, sprężone (wykorzystywane w przemyśle oraz różnego rodzaju usługach), ciekłe, palne (używane do podtrzymywania płomienia w procesach przemysłowych), a także gazy palne dostarczające ciepło oraz służące do obróbki termicznej w gospodarstwach domowych czy gastronomii.

Jakie gazy techniczne są dostępne w firmie Gomi i jak je wykorzystać?

Mamy blisko dwudziestoletnie doświadczenie w dystrybucji gazów technicznych. W naszej ofercie posiadamy: acetylen, argon, azot, dwutlenek węgla CO2, hel balonowy, mieszanki spawalnicze, mieszanki spożywcze, propan butan, soda stream, tlen oraz inne. Wśród dostępnych gazów technicznych każdy z nich wykorzystywany jest do nieco innych działań. Acetylen ma głównie zastosowanie w przemyśle chemicznym przy produkcji tworzyw sztucznych, a także w spawalnictwie do spawania gazowego oraz cięcia. Azot pełni funkcję składnika mieszanek osłonowych do spawania i ma bardzo szerokie zastosowanie m.in. w hutnictwie, laboratoriach, medycynie oraz w przemyśle spożywczym i szklarskim. Dwutlenek węgla sprawdza się jako jeden ze składników mieszanek osłonowych do spawania i używany jest np. w przemyśle spożywczym, chemicznym, hutnictwie, medycynie czy gaśnicach przeciwpożarowych. Propan ma natomiast zastosowanie m.in. w kuchenkach oraz jako paliwo samochodowe. Każdy z gazów technicznych, który sprzedajemy, posiada swoje indywidualne zastosowanie i właściwości.

Dystrybucja gazów technicznych na terenie powiatu limanowskiego

Nasza siedziba mieści się w Limanowej, w województwie małopolskim, a nasi odbiorcy to m.in. restauracje, szpitale, zakłady opieki zdrowotnej oraz wiele innych podmiotów czy instytucji. Cechuje nas krótki okres realizacji zamówienia, a wieloletnie doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo oraz fachową obsługę Klienta. Zapraszamy!

Zobacz inne wpisy

Terminowe dostawy ciekłego azotu

Charakteryzujemy się krótkimi okresami realizacji zamówień. Od blisko 20 lat codziennie docieramy na czas w najbardziej odległe zakątki Polski by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nasze doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo i obsługę klienta.