INFOLINIA Ciekły Azot
Sklep Spawalniczy
ul. Jabłoniecka 10, 34-600 Limanowa
Pon. - Pt. 7:00 - 16:00, Sob. 8:00 - 12:00

Gazy techniczne – dystrybucja na terenie powiatu limanowskiego

Gazy techniczne od lat cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zarówno czyste gazy, jak i mieszanki gazowe wykorzystuje się w różnorodnych procesach technologicznych, np. przy obróbce metali i spajaniu konstrukcji, czy w branży związanej z produkcją i przetwarzaniem żywności. Ich różne połączenia i kompozycje są wykorzystywane praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Gazy techniczne odgrywają zatem bardzo ważną rolę we współczesnym świecie.

Podstawowe informacje o gazach technicznych

Analizując gazy techniczne, można podzielić je na kilka kategorii, wśród których wyróżniają się gazy spożywcze, sprężone (wykorzystywane w przemyśle oraz różnego rodzaju usługach), ciekłe, palne (używane do podtrzymywania płomienia w procesach przemysłowych), a także gazy palne dostarczające ciepło oraz służące do obróbki termicznej w gospodarstwach domowych czy gastronomii.

Jakie gazy techniczne są dostępne w firmie Gomi i jak je wykorzystać?

Mamy blisko dwudziestoletnie doświadczenie w dystrybucji gazów technicznych. W naszej ofercie posiadamy: acetylen, argon, azot, dwutlenek węgla CO2, hel balonowy, mieszanki spawalnicze, mieszanki spożywcze, propan butan, soda stream, tlen oraz inne. Wśród dostępnych gazów technicznych każdy z nich wykorzystywany jest do nieco innych działań. Acetylen ma głównie zastosowanie w przemyśle chemicznym przy produkcji tworzyw sztucznych, a także w spawalnictwie do spawania gazowego oraz cięcia. Azot pełni funkcję składnika mieszanek osłonowych do spawania i ma bardzo szerokie zastosowanie m.in. w hutnictwie, laboratoriach, medycynie oraz w przemyśle spożywczym i szklarskim. Dwutlenek węgla sprawdza się jako jeden ze składników mieszanek osłonowych do spawania i używany jest np. w przemyśle spożywczym, chemicznym, hutnictwie, medycynie czy gaśnicach przeciwpożarowych. Propan ma natomiast zastosowanie m.in. w kuchenkach oraz jako paliwo samochodowe. Każdy z gazów technicznych, który sprzedajemy, posiada swoje indywidualne zastosowanie i właściwości.

Dystrybucja gazów technicznych na terenie powiatu limanowskiego

Nasza siedziba mieści się w Limanowej, w województwie małopolskim, a nasi odbiorcy to m.in. restauracje, szpitale, zakłady opieki zdrowotnej oraz wiele innych podmiotów czy instytucji. Cechuje nas krótki okres realizacji zamówienia, a wieloletnie doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo oraz fachową obsługę Klienta. Zapraszamy!

Zobacz inne wpisy

Krioterapia

Krioterapia a ciekły azot Ciekły azot, czyli azot pierwiastkowy w stanie ciekłym […]

Terminowe dostawy ciekłego azotu

Charakteryzujemy się krótkimi okresami realizacji zamówień. Od blisko 20 lat codziennie docieramy na czas w najbardziej odległe zakątki Polski by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nasze doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo i obsługę klienta.