INFOLINIA Ciekły Azot
Sklep Spawalniczy
ul. Jabłoniecka 10, 34-600 Limanowa
Pon. - Pt. 7:00 - 16:00, Sob. 8:00 - 12:00

Prawda i fałsz o ciekłym azocie – wyjaśniamy popularne pytania

Jak zimny jest ciekły azot?

Ciekły azot charakteryzuje się bardzo niską temperaturą, dochodzącą do -196°C. Jest to temperatura, przy której azot przechodzi ze stanu gazowego w ciekły.

Czy można włożyć rękę do ciekłego azotu?

Bezpośredni kontakt skóry z ciekłym azotem jest wysoce niebezpieczny i może prowadzić do poważnych oparzeń. Należy stosować odpowiednie środki ochrony, takie jak rękawice termoizolacyjne.

W jakiej temperaturze azot staje się gazem?

Azot przechodzi w stan gazowy przy temperaturze około -196°C, co oznacza, że przy normalnych warunkach atmosferycznych znajduje się w stanie gazowym.

Czy ciekły azot jest bezpieczny?

Ciekły azot jest bezpieczny, pod warunkiem stosowania odpowiednich środków ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Takich jak unikanie bezpośredniego kontaktu ze skórą czy zabezpieczanie twarzy.

Jaka jest temperatura ciekłego azotu?

Temperatura ciekłego azotu wynosi około -196°C. Jest to temperatura, przy której azot pozostaje w stanie ciekłym. A wszelkie niewielkie zmiany mogą spowodować jego wrzenie i powrót do stanu gazowego.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zastosowaniach i właściwościach ciekłego azotu, zachęcamy do śledzenia naszego bloga.

Zobacz inne wpisy

Terminowe dostawy ciekłego azotu

Charakteryzujemy się krótkimi okresami realizacji zamówień. Od blisko 20 lat codziennie docieramy na czas w najbardziej odległe zakątki Polski by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nasze doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo i obsługę klienta.