INFOLINIA Ciekły Azot
Sklep Spawalniczy
ul. Jabłoniecka 10, 34-600 Limanowa
Pon. - Pt. 7:00 - 16:00, Sob. 8:00 - 12:00

Zastosowanie ciekłego azotu w medycynie

Ciekły azot powstaje z powietrza w drodze separacji, a powietrze jest sprężane w specjalnym urządzeniu, gdzie następnie usuwa się powstałe z mieszanki zanieczyszczenia. Po zakończeniu tego procesu niezbędne jest odprowadzenie ciepła z urządzenia. Wtedy ma miejsce skroplenie się gazu i powstaje ciekły azot, który jest całkowicie bezbarwny, bezwonny i pozbawiony smaku. 

Jakie zastosowanie w medycynie ma ciekły azot?

Ciekły azot ma liczne zastosowanie w różnorodnych dziedzinach życia, a szczególnie wykorzystywany jest podczas zabiegów z zakresu dermatologii, krioterapii oraz kriochirurgii. Ciekły azot świetnie sprawdza się także w przypadku metod leczenia, które polegają na krótkotrwałym. Ale bardzo intensywnym oziębianiu chorobowo zmienionych komórek. Ponadto bardzo często wykorzystywany jest także w laboratoriach medycznych czy biologicznych i stosuje się go do zamrażania żywych komórek. Po odmrożeniu mogą w pełni normalnie funkcjonować.  

Inne zastosowania ciekłego azotu 

Ciekły azot wykorzystywany jest w głównej mierze w laserowej obróbce metali, gdzie po zgazowaniu doskonale nadaje się podczas przecinania stalowych blach lub innych przedmiotów czy elementów metalowych. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że ciekły azot jest również powszechnie używany w przemyśle spożywczym. Ponieważ pozwala on na szybkie zamrożenie produktów bez wpływu na ich właściwości, tj. na smak, wygląd, zapach, konsystencję. Co jest bardzo ważne, ciekły azot pozwala na znaczące skrócenie procesu zamrażania. Przy jednoczesnym zmniejszeniu zagrożenia na pojawienie się bakterii salmonelli. 

Oferta Gomi – dystrybucja ciekłego azotu na terenie całej Polski 

Od blisko dwudziestu lat zajmujemy się dystrybucją ciekłego azotu nie tylko na terenie powiatu limanowskiego, ale i całej Polski. Ponadto sprzedajemy gazy techniczne, a także materiały spawalnicze lokalnie w powiecie limanowskim oraz sąsiednich miejscowościach. Nasza firma przykłada wszelkich starań, aby od lat zapewnić Klientom pełen zakres świadczonych usług i produktów. Dlatego u nas możesz zamówić gazy o nietypowym składzie oraz gazy o wysokiej czystości. W razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji w naszym punkcie na ul. Jabłonieckiej 10 w Limanowej lub poprzez formularz kontaktowy, wiadomość e-mail czy drogą telefoniczną. 

Zobacz inne wpisy

Terminowe dostawy ciekłego azotu

Charakteryzujemy się krótkimi okresami realizacji zamówień. Od blisko 20 lat codziennie docieramy na czas w najbardziej odległe zakątki Polski by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nasze doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo i obsługę klienta.