INFOLINIA Ciekły Azot
Sklep Spawalniczy
ul. Jabłoniecka 10, 34-600 Limanowa
Pon. - Pt. 7:00 - 16:00, Sob. 8:00 - 12:00

Jak wykorzystywany jest tlen w przemyśle?

Tlen w przemyśle pełni wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim doskonale sprawdza się podczas świadczenia usług spawalniczych. Tlen niezbędny jest w palnikach wodorowo-tlenowych oraz acetylenowo-tlenowych, które służą do cięcia metali i spawania. Gaz ten jest utleniaczem, który zapewnia wysoką temperaturę niezbędną do spawania. 

Tlen – co to za gaz? Właściwości tlenu 

Tlen to bezbarwny i bezwonny gaz, którego udział procentowy w atmosferze ziemskiej wynosi 21%. Jest on gazem niepalnym, jednak jego obecność wpływa na podtrzymywanie procesu spalania. Wiele substancji, które są niepalne lub trudnopalne w atmosferze tlenu ulega zapłonowi. Wśród tych substancji możemy wyróżnić m.in. smary czy oleje.

Dystrybucja gazów technicznych – Limanowa i okolice 

Gazy techniczne znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. W związku z tym posiadamy w swojej ofercie zarówno czyste gazy, jak i mieszanki gazowe, które wykorzystywane są m.in. w przemyśle, gastronomii czy medycynie. Nasza firma oferuje sprzedaż i transport gazów takich jak m.in.: argon, acetylen, azot, hel balonowy, tlen, mieszanki spawalnicze, mieszanki spożywcze, soda stream, propan butan oraz CO2

Sprzedaż i transport gazów technicznych – dystrybucja tlenu 

Jako firma Gomi od blisko 20 lat zajmujemy się dystrybucją gazów technicznych, w tym także tlenu.

W naszej ofercie mamy możliwość zakupu butli z tlenem o następujących pojemnościach: 50 l – 10 m3, 40 l – 6,5 m3 oraz 8 l – 1,5 m3. Po wykonaniu zamówienia dostarczamy tlen w dostosowanej do potrzeb Klienta butli pod wskazany adres na terenie Limanowej oraz okolicznych miejscowości, a więc Dobrej, Mszany Dolnej, Niedźwiedzia, Tymbarku, Pisarzowej, Męciny, Jodłownika, Szyku, Laskowej, Słopnic czy Kamienicy.

Jeśli mieszkasz poza powiatem limanowskim, a jesteś zainteresowany zakupem dystrybuowanych przez nas gazów w celu uzgodnienia transportu, skontaktuj się z nami bezpośrednio. Jesteśmy dostępni zarówno w naszym punkcie na ul. Jabłonieckiej 10 w Limanowej, jak i poprzez rozmowę telefoniczną czy e-mailowo.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania oraz doradzimy Ci w kwestiach związanych ze sprzedawanymi u nas produktami. Zapraszamy! 

Zobacz inne wpisy

Krioterapia

Krioterapia a ciekły azot Ciekły azot, czyli azot pierwiastkowy w stanie ciekłym […]

Terminowe dostawy ciekłego azotu

Charakteryzujemy się krótkimi okresami realizacji zamówień. Od blisko 20 lat codziennie docieramy na czas w najbardziej odległe zakątki Polski by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nasze doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo i obsługę klienta.